Lubisz azjatyckie kino? Zostań jurorem Pięciu Smaków


Redakcja

Logo festiwalu kina azjatyckiego Pięć Smaków

Tegoroczny Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie sie w dniach 26 - 30 października.

W październiku startuje kolejna edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Nowością będzie People’s Jury, które wybierze najlepszy film sekcji Nowe Kino Azji. Może zasiąść w nim każdy pasjonat azjatyckiego kina.

Podczas tegorocznej edycji Pięciu Smaków, która odbędzie się od 24 do 30 października, po raz pierwszy w historii festiwalu, filmy sekcji Nowe Kino Azji będą walczyć o nagrody. Zwycięzców wybierze People’s Jury.

W jury zasiądzie 13 pasjonatów kina azjatyckiego.Wspólnie obejrzą filmy konkursowe i wybiorą najlepszy z nich. Oprócz obowiązków czeka na nich kilka atrakcji. Wezmą m.in. udział w prowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych warsztatach. Pod okiem Iwony Cegiełkówny z miesięcznika „Kino” oraz Edyty Jarząb, redaktorki portalfilmowy.pl, jurorzy będą przygotowywać także krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami, pasjonatami kultur Azji.

Jak zostać jurorem na festiwalu Pięć Smaków?

Wystarczy napisać dwa krótkie teksty na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia w postaci formularzy, przyjmowane będą do 9 września na adres jury@piecsmakow.pl.

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.piecsmakow.pl. Kontakt, dodatkowe informacje: jury@piecsmakow.pl

Redakcja


O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: Bądź pierwsza/yPrzepluskwione

Anna i Thomas Alboth, 26-07-2012

Ciągle wszyscy o tych cudnych przygodach, spotykaniu dobrych ludzi i pocztówkach zapierających dech. A ja dziś chciałam o czymś zupełnie obrzydliwym.


Słodki urok hiperinflacji. Jak działa Wenezuela?

Wojtek Ganczarek, 18-04-2016

Świetne espresso – piętnaście groszy, dwudaniowy obiad - dwa złote, bilet przez pół kraju – cztery. Wenezuela zaskakuje, a ceny to tylko jeden z...


Pekin – zakazana stolica

Luiza Poreda, 13-11-2009

Do kraju czerwonych lampionów, ryżu, klusek i neonów przybyłam po kilku tygodniach spędzonych najpierw w Rosji, a potem w Mongolii.


Rastafari. Ostatni monarchiści

Roman Husarski, 11-01-2017

Gdy książę Ermias Sahle-Selassie wylądował w Kingston na lotnisku przywitał go tłum ludzi w dredach, przystrojony w trójkolorowe etiopskie barwy i trzymający portrety dziadka...