Wolontariat w Afryce. Trwa rekrutacja w AIESEC


Redakcja

AIESEC Polska poszukuje wolontariuszy do pracy w Afryce. Rekrutacja trwa do 1 listopada 2010 r. W wolontariacie Discover Africa mogą wziąć udział studenci i absolwenci każdego kierunku studiów.

Wolontariat w Afryce z AIESEC Polska trwa od 6 do 8 tygodni. Najwięcej ofert wolontariatu jest w Nigerii, Ghanie, Tanzanii, Ugandzie i Kenii. W jego trakcie uczestnicy wezmą udział w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych lub językowych dla dzieci i będą pomagać potrzebującym.

Najważniejsze wymagania jakie stawia przed kandydatami AIESEC to znajomość języka angielskiego (minimalnie na poziomie FCE) i motywacja do wyjazdu.

Jaki jest koszt wyjazdu na wolontariat?

– Koszta transportu, wiz, szczepionek uczestnicy pokrywają we własnym zakresie – mówi Grzegorz Lewsza z AIESEC Polska. – Ze strony AIESEC mają zapewnione przygotowanie do wyjazdu (2-3 dniowy cykl szkoleń i warsztatów) oraz pomoc w formalnościach związanych z wyjazdem. Na miejscu mają zapewnione zakwaterowanie. Do tego wyżywienie lub drobne kieszonkowe, wystarczające na pokrycie podstawowych wydatków i jedzenia.

Rekrutacja trwa do 1 listopada. Program „Discover Africa” otwarty jest dla studentów i absolwentów z całej Polski, niezależnie od roku i kierunku studiów. Nie ma ograniczeń w liczbie miejsc.

Wolontariat to przygoda i poznawanie kultur

– Wolontariat to nie tylko doświadczenie zawodowe, wpis do CV i nauka języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytująca przygoda, poznanie innej kultury oraz nowych ciekawych ludzi – dodaje Grzegorz Lewsza.

W zeszłym roku na zagraniczny wolontariat z AIESEC Polska wyjechało ponad pół tysiąca studentów.

Wśród nich była Martyna, absolwentka z Lublina: – Starałam się o wyjazd na wolontariat, bo znaleźć pracę w Polsce, dla osoby bez doświadczenia nie jest łatwo, no chyba, że chce się pracować za śmieszne pieniądze. Bardzo też chciałam zdobyć doświadczenie.

Martyna pracowała w Egipcie: – W życiu trzeba kolekcjonować mocne wrażenia, a Egipt bezwzględnie do takich należy. Żyć w obcej kulturze to niesamowite doświadczenie szczególnie, jeśli jest to tak odmienna kultura od naszej jak islamska, arabska.

Więcej informacji na temat wolontariatu znajdziecie na stronie www.discover-africa.pl. Tam też przyjmowane są zgłoszenia kandydatów.

Redakcja


O załodze czwartego peronu przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze: 5

Michał 21 października 2010 o 13:05

Jak dobrze poszukacie to znajdziecie takie wolontariaty gdzie nie trzeba wydać ani złotówki na koszty przelotu,szczepionek,wiz i innych tego typu rzeczy.Wszystko pokrywa instytucja szukająca wolontariuszy.

Odpowiedz

Joanna 22 października 2010 o 20:30

tak? a mozesz podac jakies wolontariaty tego typu?
bo troche dziwne ,zeby instytucja ,ktora nie placi ani dolara i sama utrzymuje się z darowizn ,placila komus za przelot…
podobnie zkosztem szczepionki

Odpowiedz

Michał 22 października 2010 o 21:28

Zapraszam na angielskie strony internetowe.

Odpowiedz

Ola 21 stycznia 2011 o 6:51

Polecam AIESEC jako przygodę, szkołę życia i dobry początek kariery zawodowej. Oprócz wolontariatów organizowane są także praktyki menadżerskie, edukacyjne i techniczne, na których może nie można zarobić kokosów, ale poniesione koszty (przeloty, zakwaterowanie, jedzenie, czasem nawet trochę podróżowania po okolicy) raczej powinny się zwrócić. Jesli ktoś jest zainteresowany szczegółami dot. moich dwóch pobytów w Indiach, życia tam i organizacji moich praktyk, zapraszam na http://przygodyoli.blogspot.com/

Odpowiedz

Wiktoria 21 listopada 2012 o 16:39

Witam !
Bardzo prosze o kontakt na mój mail osobe która , jest woliontariuszem za garanicą. :)

Odpowiedz


Życie na cmentarzu Navotas

Roman Husarski, 25-03-2013

Ten fotoreportaż to zapis z mojej wycieczki do slumsów na cmentarzu Navotas, w obrębie Metro Manila. Ciężko mi było zebrać się do obróbki zdjęć...


Przez step i z powrotem

Olga Ślepowrońska, 02-10-2012

Jadę do Mongolii - krainy Dżyngis-Chana. Moje plany są sprecyzowane: chcę kupić konia i na nim przemierzyć step. Jestem ciekawa smaku kumysu, gardłowych pieśni,...


Subiektywny rzut oka na Kirgistan

Wojtek Ganczarek, 16-10-2012

W sierpniu wspólnie z Michałem i Natalią udaliśmy się do Kirgistanu zdobyć siedmiotysięczny Pik Lenina. Później skierowałem się autostopem do zachodnich Chin, gdzie minął...


Wschód łamie sterotypy

Anna Rudy, Agata Roszczka i Małgosia Duszyńska, 12-09-2013

Przed wyjazdem do Azji Środkowej zastanawiałyśmy się, jak w muzułmańskich krajach damy sobie radę jako trzy kobiety. Wiedziałyśmy co prawda, że w świecie postradzieckim...