Aktualności | Relacje z podróży | Zdjęcia | Książki podróżnicze | Linki | Wczasy w Iranie | Maszynista ma głos | Patronaty

Kolej Malinowskiego. Pociągiem do nieba

Podróż pociągiem Malinowskiego w Peru gwarantuje niezapomniane widoki. Nic dziwnego – jeszcze do niedawna Centralna Kolej Transandyjska, była najwyżej położoną kolejową linią na świecie.

1. PERU, Lima. Dworzec Los Desamparados. Tu Kolej Malinowskiego rozpoczyna swój bieg. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

2. PERU, Lima. Slumsy Limy ciągną się w nieskończoność. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

3. PERU, Lima. Ekipa projektu Transandino na tarasie panoramicznym. Pierwsze ujęcia do naszego filmu. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

4. PERU, Kolej Transandyjska. Ostatni wagon barowy, tzw. coche bar. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

5. PERU, Kolej Transandyjska. Pociąg w ciągu swej trasy pokonuje sześć stref klimatycznych. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

6. PERU. Jedną z wiosek, które mija Kolej Transandyjska jest San Bartolomé. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

7. PERU, Kolej Transandyjska. Most Verrugas jest największym na trasie. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

8. PERU. Dziś wagony Kolei Transandyjskiej ciągnie za sobą lokomotywa napędzana gazem naturalnym. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

9. PERY, Kolej Transandyjska. Robotnicy Ferrovias S.A. dbają o sprawność torowiska. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

10. PERU. Góra Meiggsa, nazwana tak na cześć głównego inwestora budowy Kolei Transandyjskiej. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

11. PERU, Kolej Transandyjska. Znajdująca się na wysokości 4781 m n.p.m. Galera jest najwyżej położoną na świecie stacją kolejową. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

12. PERU, La Oroya. Drugie na świecie najbardziej zanieczyszczone ołowiem miasto. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

13. PERU, Pachacayo. Jedna ze stacji na drodze Kolei Malinowskiego. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

14. PERU, Kolej Transandyjska. Przez ostatnie kilka godzin pociąg jedzie wzdłuż rzeki Mantaro. (Fot. Joanna M. Chrzanowska)

Joanna M. Chrzanowska

Joanna M. Chrzanowska

Uczy studentów. Robi zdjęcia. Uwielbia kawę.
Ostatnie teksty autora:

Brak innych wpisów.
Witamy na pokładzie!
Podobne artykuły
 • Przemierzając Peru kolejąPrzemierzając Peru koleją Do Peru przybyliśmy, by zrealizować film o Centralnej Kolei Andyjskiej i eksplorować otaczające jej trasę pasma górskie. Sama podróż pociągiem jest doskonałym sposobem na przekrojowe […]
 • Gringos wśród Asháninka – dziennik z wyprawy do Selva CentralGringos wśród Asháninka – dziennik z wyprawy do Selva Central Ekipa filmowego projektu Transandino odwiedziła Indian Asháninka. W trakcie swej podróży po Peru udali się do dżungli w rejonie Salva Central.
 • Krwawy taniec z bykiemKrwawy taniec z bykiem Święta religijne w Peru to kolorowe pochody, orkiestra maszerująca ulicami od wschodu do zachodu słońca, wszyscy wystrojeni w tradycyjne stroje adorują figurę Najświętszej. Na koniec […]
 • Kolej Malinowskiego to cud inżynierii – wywiad z ekipą TransandinoKolej Malinowskiego to cud inżynierii – wywiad z ekipą Transandino O Erneście Malinowskim i jego cudzie inżynierii, czyli kolei Transandyjskiej opowiadają Joanna, Kasper i Kamil, którzy w ramach projektu Transandino postanowili nakręcić film o Polaku i […]
 • Deską po piaskuDeską po piasku Wiatr we włosach, piasek w oczach i zębach, deska na nogach. Zamiast śniegu pustynne wydmy. Sandboarding to jedna z ekstremalnych propozycji, której można zakosztować w trakcie podróży po […]

Komentarze: 4 »

 • 22 Maj 2011 o 15:13
  Marcisz Michal napisał/a:

   Jestem pod niesamowitym wrażeniem i już zastanwiam się czy nie zbierać pieniędzy!

 • 13 Listopad 2011 o 5:16
  Javierp55 napisał/a:

  wonderfull!!!!
  saludos desde huancayo-Perú

 • 31 Marzec 2012 o 22:19
  pollux181 napisał/a:

  Gratuluję i pozytywnie zazdroszczę przeżyć. Chciałbym też tam być, ale “oczy” nie te. Powodzenia!!!

 • 13 Maj 2012 o 17:39
  Waldemar napisał/a:

  Czy można dowiedzieć się więcej szczegółów nt kolei- sposób kupowania biletów, cena, terminy jazdy? Dziekuje uprzejmie za wiadomości. W.H.

Odpowiedz!