O załodze peronu czwartego przeczytacie tutaj. Zapraszamy do współpracy.

Lubi ciekawe historie i zmieniający się krajobraz. Od pewnego czasu próbuje wrócić z Bliskiego Wschodu. Robi mapy i Peron4.

Zamieniła korpopracę na turystykę. Lubi patrzeć na świat przez obiektyw aparatu. Bloguje na Daleko niedaleko.

Kiedyś kupił sobie plecak i pojechał. I nawet mu się spodobało.

Ostatnio jeździł motocyklem po Bałkanach, ale nic o tym nie napisał. Robi Peron i bardzo lubi podróże.

Historyk, miłośnik podróży z plecakiem. Planuje kolejną wyprawę w dzień powrotu z poprzedniej, uwielbia być w drodze. Od czasu do czasu wrzuca zdjęcia na My Point of View.

Czasem gdzieś jedzie. A jak nie jedzie to jej myśli wędrują daleko :) Dalej niż mogłyby ją zaprowadzić nogi.

Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, docierania w miejsca gdzie człowiekowi dech zapiera, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc "Pocztówki ze świata", dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi na trasach rowerowych.

Człowiek, który nie zna się na podróżowaniu, ale od czasu do czasu to robi - dlatego, że lubi dni, które pamięta się w całości, a o takie łatwo w drodze. W trakcie swoich wycieczek zdobył wiele wrażeń. Niektóre spisał.

Godzinami mogłaby siedzieć w kinie, całymi dniami jeździć na rowerze, wieczorami słuchać muzyki, nocami snuć plany, a w nieskończonej jednostce czasu - podróżować.

Z wyjazdów przywozi smaki i notesy pełne przepisów. A potem próbuje te smaki odtworzyć, żeby choć na chwilę wrócić do wspaniałej Azji (i nie tylko tam). Pisze o tym na blogu Smak Podróży

Lubi poznawać nowe miejsca, stykać się z nowymi kulturami - to go rozwija i zabija codzienną monotonię. Od połowy 2009 roku w trasie dookoła świata - LosWiaheros.

Bob Marley kiedyś powiedział „My home is in my head, my home is always where I am” i tego się trzymam. Zapraszam na mojego bloga.

Wychodząc w góry, wracał po tygodniu. Wyjeżdżając autostopem, docierał po dwóch miesiącach. A jak wsiadł na rower, tak go nie ma. Pisze tu: Fizyk w podróży.

Niespełniony geograf, ciągle dokonujący trudnego wyboru pomiędzy tym co robić lubi, a tym co robić musi. Z zamiłowania rowerzysta, czytelnik, obserwator, wielbiciel map. Radykalny przeciwnik bezmyślności. Ekstremalny zwolennik przemieszczania się.

Wyprawa rowerem, statkiem, konno, czółnem i pieszo przez Afrykę szlakiem Kazimierza Nowaka. 24 ekipy, 40 tys. km, 2 lata w trasie.

Zawsze powtarzał, że trzeba iść własną drogą - i robił to konsekwentnie. Odbył samotna podróż autostopem po Ameryce Łacińskiej - swoje Grand Tour, uwielbiał sporty, ruch, działanie. Swoją ziemską wędrówkę zakończył 6 marca 2012 roku.

Polonistka z wykształcenia, która rzuciła wszystko i całkowicie oddała się swojej podróżniczej pasji. O poznawaniu różnych kultur pisze na Swoją drogą .

Na co dzień pedagog specjalny - zajmuje się osobami z autyzmem. Praca do łatwych nie należy, więc czasem udaje się to tu to tam i snuje przemyślenia na temat odwiedzanych miejsc.

Rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w podróżach najważniejsi są spotkani ludzie i ICH historie. Autor kilku książek podróżniczych i strony Ku Słońcu.

Wraz z Tomem tworzą polsko-niemiecką parę dziennikarz-fotograf. Podróżują z Hanią i Milą. Prowadzą bloga, czytanego już w ponad stu pięćdziesięciu krajach: The Family WithoutBorders.

Chcą pożreć świat wzrokiem, wymienić miliony uśmiechów i uścisnąć miliony rąk przy pomocy jednego kciuka. Blogują na Klapki kubota

Żyje. Jeśli nie mruga oczami to czasem robi zdjęcia.

Lubi być gdzieś w drodze. Od roku dzieli swój czas pomiędzy dom w Manili a podróże po Azji. Autorka bloga wazji.pl i zdjęć, które można obejrzeć na www.aniablazejewska.com.

Od kilku lat jej pasją jest jeżdżenie po świecie (głównie Azji i Europie) i w ramach Projektu Czuj Czuj robienie w slumsach warsztatów rozwijających kreatywność. Oprócz zabaw z dziećmi kolekcjonuje bajki i przepisy kulinarne.

Moja wielka, grecka przygoda zaczęła się osiem lat temu, kiedy wyjechałam na roczne stypendium na wyspę Lesbos. Zdaje się, że tak do końca jeszcze nie wróciłam… Na co dzień zajmuję się pisaniem o Elladzie, między innymi prowadząc o Grecji bloga Sałatka po grecku. Łącząc pasję do podróżowania z pracą, latem na wyspie Korfu prowadzę kameralne wycieczki, według mojego autorskiego programu salatkapogreckuwpodrozy.pl.

Człowiek Przygoda z 7-letnim stażem wypraw. Aktualnie wrócił do kraju i pracuje w ministerstwie wolnego czasu. Więcej na www.travelerlife.wordpress.com.

Prawnik i historyk. Doktorant historii. Z zamiłowania podróżnik.

Kocha góry i wszystko, co z nimi związane. Od 1 lipca 2009 roku w podróży dookoła świata - LosWiaheros.

Leśnik z urodzenia i wykształcenia. Podróżuje, notuje, dokumentuje fotograficznie. Gdy jest w Polsce żyje opowiadaniem o podróżach. Więcej na: pH on Tour.

Dziennikarka, malarka i rysowniczka. Miłośniczka krajów północnych, takich jak Norwegia, Szkocja, Mongolia i Rosja. Fascynuje ją szamanizm i ludzie o umysłach otwartych i ciekawych świata.

Z wykształcenia elektronik, obecnie bioinformatyk na Uniwersytecie w Uppsali. Od wielu lat usiłuje odpowiedzieć sobie na pytanie czy kocha bardziej góry czy podróże.

Fotograf, dziennikarz, podróżnik, kolekcjoner dziwnych czapek. Jeździ po świecie w poszukiwaniu prawdy, dobra i piękna. Więcej zdjęć na jakubrybicki.pl.

Geograf i niedoszły arabista, prowadzi sieć szkół językowych. Od lat uzależniony od podróżowania. Jego strona: www.rightnow.pl/trips.htm

Bydgoszczanka mieszkająca z rodziną w Australii. Razem z mężem prowadzą firmę Albion House - edukacja za granicą. Odwiedziła ponad 70 krajów wyznając zasadę "kto się waha, traci wiele". Jako pierwsza Europejka zamieszkała na małej wyspie w Papui Nowej Gwinei oraz wspięła się na Everest Base Camp w jeansach i adidasach. Szalone podróże, fotografia, poznawanie innych kultur, języki obce, a obecnie bycie full-time mamą, to jej największe pasje.

Tak bardzo pragnęła Afryki, że dostała jej z nawiązką. Stacjonuje w Sudanie, zahaczając o inne kąty Afryki Wschodniej i nie tylko.

Rowerowa wyprawa łącząca Kirgistan, Chiny i Pakistan. W ekipa 6 przyjaciół - Michał, Ola, Maciek, Kasia, Mikołaj, Miłka - zamierza pokonać kirgiski szlak oraz Karakorum Highway.

Student dziennikarstwa podróżujący z dobrą książką pod pachą głównie po Polsce, głównie pociągiem. Nie bez powodu zwą go zatem „kolejofilem”.

Pasjonatka fotografii oraz podróży. Ostatnie wyjazdy to podróże całą rodziną (2+3) o czym przeczytać można na blogu mrowisko.wordpress.com.

Magister inżynier do spraw yerba mate, z zamiłowania capoeirista, a po godzinach bębniarz. Wszystko czego pragną siorbacze dostarcza na dobreziele.pl.

Dużo podróżuje - zwykle dwa razy dziennie tramwajem. Lubi obserwować ludzi i opowiadać historie. Ceni podróże prywatnym odrzutowcem, ale one też się cenią wiec jeździ z dziećmi PKP. Mało czyta - wystarczy mu własnych problemów. Tratatata przez pół świata

Podczas 10-cio miesięcznego stypendium językowego w Chinach, uczyli się języka, tego, jak przetrwać w dalekiej Azji oraz blogowali na Gap year in Kunming.

Podróżuje od dziecka i tak jej zostało. Obecnie mieszka w Krainie Faraonów, gdzie przeżyła Egipską Rewolucję. Wciąż nie może nacieszyć się egzotyką Egiptu. Prowadzi bloga Kroniki egipskie.

Logistyk z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania. Mapa świata w pokoju daje mu kopa do ciągłego planowania. Może kiedyś objedzie glob rowerem? Albo opłynie łódkostopem?

Pracowali w Gdańsku, ona w HRach, on zajmował się architekturą. Teraz jadą dookoła świata i opisują to na blogu Magda i Tomek.

Przemierzył Saharę z karawaną, podążał śladami Kazimierza Nowaka przez Sudan i Ugandę, aktualnie pracuje w Jordanii.

Zawodowo pracownik wielkiej korporacji, prywatnie KAOwiec wyprawy W Pogoni Za Szczęściem. Przez niektórych dość dawno uznany za niepoczytalnego.

Włóczykije z zamiłowania. Podróżnicy z pasji. Powsinogi z sympatii do świata. wloczykijje.blogspot.com

Małżeństwo z Bydgoszczy. Na tandemie przemierzają Amerykę Południową.

A gdyby tak wszystko zostawić, choćby na chwilę, dajmy na to na rok i ruszyć przed siebie w poszukiwaniu przygody? Sprawdźcie: vagabundos.pl.

Jego pasją jest outdoor – żagle, nury, góry, narty, rower etc. Czyta wszystko, całkiem jak Joe Turner w filmie "Trzy dni Kondora". Czasem pisze. I podróżuje… najczęściej palcem po mapie.

Pośród wydeptanych w świecie ścieżek próbuje wytyczyć własną. Ciągle w drodze. Cały czas Na Krańcach Świata.

W marcu 2011 roku wyruszyli w podróż dookoła świata. Na swoim blogu opisują zakątki, które udało im się zobaczyć Na Własne Oczy.

Z zawodu dtpowiec, z natury indywidualista. Militarysta, koneser napojów alkoholowych i jak wykazał KIEP - turysta.

Droga jest celem sama w sobie. Lubi nią podążać gdzieś w kierunku końca świata, spotykać ludzi i poznawać historię ich życia.

Anglista, socjolog a z zawodu korespondent ekonomiczny Agencji Reutera. Podróżuje, uprawia teatr, gra w piłkę dla Gramy Czasami.

Autostopowiczka. Backpacker. Couchsurfer. Miłośniczka gór. Wciela w życie marzenia z pozoru trudne do realizacji. Ciekawa świata oraz szukająca przygód.

Zapalony rowerzysta, zafascynowany romantyczną poetyką postaci Kazimierza Nowaka. Uczestnik ekspedycji na Madagaskar wyróżnionej na Kolosach w kategorii Podróż Roku 2008.

Łączą ich zainteresowania i miejsce urodzenia – dzielą charaktery i 300km krajową siódemką. Wkrótce w Azji Centralnej na trasie PamirBikeway2012.

Dziennikarz, redaktor serwisu Kolosy.pl, mieszka w Krakowie. Był założycielem i zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Globtroter”. Podróżował po Europie, Afryce, Bliskim Wschodzie i Kubie. W 2014 roku ukazały się dwie jego książki: Pokolenie Kolosów oraz Afryka Nowaka.

Wspinacz, fotograf, podróżnik, zafascynowany górami, bieganiem i aktywnym stylem życia.

Podróżniczka od niedawna, marzycielka od zawsze. Przerwała obiecującą karierę w audycie, żeby wyruszyć z mężem na rowerze w podróż Na Krańcach Świata

Otwarta na świat i nowe wyzwania, amatorka salsy i kultury kubańskiej.

Podróżnik, pilot i przewodnik wycieczek. Absolwent kursu wspinaczki skalnej oraz taternictwa jaskiniowego. Członek Klubu Wysokogórskiego Kraków. Na co dzień informatyk pracujący za biurkiem.

Uwielbia być w drodze. Najchętniej nigdy by się nie zatrzymywała. Chociaż zawsze wyjeżdża sama, to w podróży najbardziej lubi poznawać nowych ludzi. Bloguje na annakieltyka.wordpress.com.

Studentka weterynarii, miłośniczka dzikich zwierząt i pasjonatka podróży. Najbardziej lubi podziwiać świat z końskiego grzbietu, a odwiedzane kraje poznaje pracując jako wolontariuszka.

Chciałby zwiedzić wszystkie kraje świata, które mają góry wysokie, przy okazji wszystko fotografując. Zdjęcia nie tylko o podróżach wrzuca na blog

Zakochana w podróżach. Od kilku lat systematycznie zmienia zawody i szuka swojego miejsca na ziemi. Aktualnie mieszka w Australii, o której pisze na Career Break.

Fotografia i podróżowanie to dla niego idealnie uzupełniające się rzeczy. W swoim najczęstszym koszmarze zapomina na wyjazd aparatu. Jego blog: www.czajek.net/blog

Na przełomie 2009-2010 wyruszyli w półroczną podróż dookoła świata. W 2014-2015 powtórzyli ją razem ze swoim trzyletnim synkiem. Swoje przygody opisują na blogu Rodzina z plecakiem. Kuba prowadzi również blog fotograficzny.

Anna Gołuchowska - etnolog z przypadku, podróżnik i fotograf z wyboru. Asia Gołuchowska - tegoroczna maturzystka właśnie rozpoczynająca swój gap year.

Piękniejsza połowa duetu Byle Dalej... Razem z Bartkiem Skowrońskim objechali świat dookoła i napisali o tym książkę.

Podróżować, odkrywać, fotografować i pisać - to nie tylko jej pasja, ale i recepta na szczęście. Poznaje nowe kraje nie tylko podczas podróży, ale również mieszkając w nich.

Fascynat sportów zimowych i miłośnik przyrody. Uważa, że poznawanie świata to sposób na codzienność, a nie oderwanie się od niej. O swoich przygodach pisze na QuestForMore

Z zawodu analityk, z pasji trochę podróżniczka, trochę fotograf. Uwielbia spędzać czas na łonie przyrody wędrując po górach, żeglując lub też włócząc się po świecie. Fotorelacja z dwóch podróży po Azji dostępna nagawinowscy.pl, a dzienniki z podróży szlakiem transsyberyjskim na szlakiemtranssyberyjskim.blogspot.com.

Zwiedza świat uczestnicząc w życiu krajów, które odwiedza. Pracował z dziećmi w Indiach, młodzieżą w USA oraz studentami i dorosłymi w Boliwii. Więcej: www.michalbraun.pl

Kierowca Dyskoteki, aktywny turysta, ostatnio pochłonięty turystyką offroad połączoną z krajoznawstwem. Instruktor imprez na orientację, przewodnik Nordic Walking, organizator turystyki PTTK, pilot wycieczek.

Górołaz i pasjonat pichcenia na ognisku. Nie lubi imprez, hałasu, turystów i kotów. Prowadzi bloga pod adresem rygielski.blogspot.com/

Paweł Graczyk z zamiłowania podróżnik i fotograf, z fachu prawie medyk. Od niedawna pisze także tutaj: www.pawelgraczyk.pl.

Chory na przygodę i czerpie energie z ruchu. Lubi jaskinie, nurkowanie, motocykle, snowboard... czyli wszelako pojęty outdoor. Próbuje blogować na Jazda ku wolności.

Niezależny filmowiec i zapalony globtroter. Zafascynowany krajami iberoamerykańskimi, terenami pustynnymi i dżunglą. Obecnie realizuje projekt Transandino.

Poszukuje ludzi, ich prawdziwych twarzy i świata, jaki tworzą. Próbuje odnaleźć swoje miejsce na Ziemi, na szczęście bezskutecznie, więc póki co, delekuje się samym szukaniem.

Autorsko, po swojemu, czasem alternatywnie. Ludzie, którzy nie lubią bezmyślnych rajdów przez kraje. W pestki, trzeba iść w pestki - wyprawyzreporterem.pl.

Skromny ełczanin. Z wykształcenia rekin finansjery, z zamiłowania fizyk. Obecnie w podroży przez Amerykę Południową - www.obuszki.wordpress.com.

Pilot wycieczek i rezydent grup turystycznych w basenie Morza Śródziemnego. Miłośnik gór, fotograf - amator, zafascynowany orientem. Entuzjasta fajki wodnej i kawy tureckiej.

Korona Jezior Ziemi to cykl 7 wypraw na 7 kontynentów celem dokonania nurkowań w najwyżej położonych akwenach na globie. Kolejna ekspedycja wyrusza do Nepalu już wkrótce.

Ten radosny człowiek to działacz na rzecz uśmiechu w Polsce. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie studiuje, tworzy i prowadzi zajęcia z Jogi Śmiechu.

Ona fizyk, on informatyk. Zgłębili materię do najmniejszej cząstki, a teraz jadą Zygzakiem Przez Świat.

Blogger, dziennikarz, a od niedawna – nauczyciel angielskiego. Mieszka i pracuje w stolicy Tajlandii, Bangkoku. O życiu w Azji pisze na www.skokwbokblog.com.

Entuzjasta sztuki i muzyki, pasjonat fotografii i bębnów. Jest znakomitym obserwatorem, ma też nosa do ludzi. Uwielbia podróże, dlatego wraz ze swoją „połówką” wyruszyli przed siebie...

Kichał w Iranie, strzelał z kałasza w Pakistanie, uczył w Chinach, a w Kambodży próbował zmienić kolor.

Robi zdjęcia. Nie jest podróżnikiem. Bliżej mu do plażowicza, a jeszcze bliżej do dobrej paszy :)

Ekipa 27trip - projektu, w trakcie którego w dwa miesiące postanowili okrążyć świat.

M&M'sy. Ponoć jak Coca-Colę można je kupić wszędzie. Zdecydowali się sprawdzić to sami empirycznie. Zaczęli od Azji. Blogują na M&M's Let Loose.

Drapieżnik uwielbiający samotność i nurkowanie w wartkim nurcie życia. Nie znosi podróżować i poznawać nowych kultur. Celem samoumartwienia robi jedno i drugie, w praktyce i w teorii.

W podróżach najważniejsze są: plecak, aparat i niski budżet. Wystarczy mu zwykły kąt do spania, lokalna knajpa i otoczenie miejscowych ludzi. Pisze na www.lkedzierski.com.

Kocha góry, uwielbia podróże, pociągają go jaskinie, marzy o lataniu. Jest współzałożycielem Klubu Przygody Darien, pod którego banderą pomaga innym odkrywać dzikie i nieznane zakątki świata.

Studentka dziennikarstwa na UKSW, zawodniczka klubu Taekwon-Do Viking, członek załogi wyprawy Spartański Wiking.

Studentka geografii, cyklistka z przypadku, miłośniczka latynoskiej energii i podejścia do życia. Uwielbia być zadziwiana odmiennością kultur i pięknem przyrody.

Przykładny mąż, nie pije, nie pali, w przeszłości wzorowy uczeń, przeszedł szczepienia ochronne, skromny, koleżeński, stały w uczuciach, sprawny fizycznie i umysłowo.

Uczy studentów. Robi zdjęcia. Uwielbia kawę.

Od lat dokumentuje życie i zwyczaje mieszkańców odległych krajów. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach oraz publikowane w wydawnictwach polskich i zagranicznych.

Preferuje miejsca dalekie od masowej turystyki, jest miłośnikiem trekkingów, zarówno tych w Beskidach, jak i w Afryce, czy w Himalajach. Sprawdźcie www.fotopodroze.pl.

Polonistka i etnolog w jednej osobie. Zwolenniczka podróży dokądkolwiek i gór - w każdej postaci.

Ona - żona swojego męża Marcina, którego kocha od pierwszego wejrzenia. On - miłośnik żony, wina i śpiewu.

Niezależny filmowiec, podróżnik, znawca komiksów. Aktualnie w trakcie realizacji projektu Transandino.

Miłośnik spędzania wolnego czasu na rowerze i w górach z aparatem w plecaku. Upodobał sobie Bałkany i wschodnie klimaty. Prowadzi blog fotowyprawy.blogspot.com.

Geograf, który połączył pracę z pasją odkrywania świata. Lubi wędrować samotnie po górach i odkrywać nowe miejsca w Azji, fascynuje go dzika przyroda > www.jakubczajkowski.com

Maniak podróżowania i narciarstwa alpejskiego. Cel życia? Postawić stopę w każdym kraju świata. Obecnie? Ucieka z Hiszpanii, bo boi się, że się zakorzeni.

Od lat zafascynowany podróżami i muzyką etniczną, amator piwa i gruzińskiej czaczy oraz literatury Kapuścińskiego.

Marcin pracuje w Warszawie w dużym banku, jako Administrator RACF. Jego hobby to modelarstwo kartonowe i fotografia.

Chętnie zwiedziłby cały świat, ale póki studiuje skupia się na stacjonarnych rozrywkach: dużo czyta, jeszcze więcej słucha, ale jeszcze ruszy w drogę i dużo zobaczy.

Absolwentka lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, pochodzi z Puław. Jest fanką couchsurfingu i wolontariatów międzynarodowych, uwielbia książki, języki obce i aktywne spędzanie czasu.

Najchętniej angażowałaby się wszędzie i we wszystko. W dzień obserwuje i zapisuje, w nocy dręczy sąsiadów grą na skrzypcach. Marzy o kolejnej serii dr. House’a i pokoju na świecie.

Jedna z pierwszych w Polsce rodzin edukujących domowo. Swoje podejście do nauki nazwali edukowaniem przez podróżowanie

Dziennikarka Nowin i tygodnika Teraz Rzeszów. Podróże? Tylko do miejsc, w których są stadiony żużlowe ;) Ale lubi słuchać ludzi. Zwłaszcza ciekawych. Dzięki temu się tu znalazła :)

Dr biologii. Jej wielką miłością jest Afryka. W podróżach najbardziej kręci ją wolność, ryzyko, dziewicza przyroda i poznawanie ludzi, zwłaszcza naciągaczy!

Po 14 miesiącach studiowania turkologii w Turcji jest nią przesiąknięty i „s-turczony”. Kolekcjonuje komiksy Marvela i książki Clive Cussler’a. Mówi NIE biurom podróży…

Podróżnik, motocyklista, człowiek, za którym bardzo trudno nadążyć nawet słowami, pomysłodawca i uczestnik projektu At The Ends Of The World

Wyprawa fotograficzno-filmowa na Ziemię Torella - śladami pierwszych polskich wypraw arktycznych na Spitsbergen, którą możecie śledzić na stronie Torell Expedition.

On zakochany w Dalekim Wschodzie, ona - lubi zbaczać z kursu w poszukiwaniu ciekawych scenerii. Oprócz podróży łączy ich zamiłowanie do fotografii.

Jest najszczęśliwsza, kiedy może ruszyć w nieznane. Statystycznie więcej czasu spędza wodząc palcem po mapie niż podróżując ale pracuje nad zmianą tych proporcji.

Dziennikarz i recenzent filmowy Nowin. Uważa, że podróże filmowe i literackie są nie mniej pasjonujące od rzeczywistych.

Były student arabistyki i absolwent religioznawstwa UJ. Uważa, że należy spalić wszystkie przewodniki świata, które bardziej szkodzą, niż pomagają i są strasznie ciężkie.

Podróże są dla niej jak narkotyk - nie umie i nie chce przestać. Na co dzień dentystka, capoeirista i melomanka w jednym.

Studentka etnografii, a z doskoku również kulturoznawstwa dalekowschodniego; prywatnie miłośniczka folku i dalekich podróży na dwóch kołach. Od tego roku stała bywalczynią gorajeckiego Folkowiska.

Uwielbia zmieniający się widok za oknem. Wrażenia chętnie przegaduje z ludźmi spotkanymi w drodze. Relacje i fotografie publikuje na wedrowni.ufale.pl

Grafik z zawodu, backpacker z wyboru... Prowadzi bloga www.petergadabout.blogspot.com.

Uczestnik wyprawy fotograficzno-filmowej na Ziemię Torella - śladami pierwszych polskich wypraw arktycznych na Spitsbergen: Torell Expedition.

Dr. n. medycznych, chirurg, fotograf, poeta, mąż, ojciec i dziadek. W przerwach między pracą a obowiązkami rodzinnymi wędruje po Himalajach, gdzie od wielu lat jest częstym gościem.

Poznali się w czasach studenckich podczas swoich podróży do Chin i do Polski wrócili już razem. Od tamtej pory jeżdżą głównie do Azji. Prowadzą bloga www.nusatenggara.blox.pl

Uzależniony od niskobudżetowych podróży, wspinaczki skalnej i fotografii.

Zwariowana Aga, co podróżuje, biega i po świecie świruje. Szuka tej wymarzonej pracy, nie jako Lady Gaga, ale jako podróżnik Obiezyswiataga!

Para polskich eksploratorów w Azji, którzy pożyteczne za wszelką cenę chcą łączyć z przyjemnym. Blogują na proszejaciebie.

Trudno usiedzieć jej dłuższą chwilę w miejscu, bo energia bierze się z ruchu – z trzęsienia autobusów, z warkotu samolotów, z kołysania promów i pociągów.

Jako Nikamon od ponad roku w podróży po Azji, wielbiciele pikantnej kuchni i czerwonego wina. Ich celem jest przede wszystkim droga...

Pracująca na etacie humanistka z wykształcenia, która co jakiś czas pakuje plecak i jedzie tam, dokąd ciągnie ją serce. W podróży lubi być blisko ludzi i ich życia. Współtwórczyni bloga: www.poprostupodroz.com

Multiuniwersytecka Wyprawa do Republiki Południowej Afryki ośmiu studentek UAM w Poznaniu w styczniu i lutym 2011 roku będzie odkrywać ten wielokulturowy kraj.

Specjalista w opanowywaniu powodzi, zaklinaniu węży i jednoczesnym czytaniu książek.

Studentka dziennikarstwa i pilot wycieczek. Pragnie zwiedzać świat i dzielić się nim z innymi. Zawsze z uśmiechem. mariakordalewska.com

Biolog z zamiłowania fotograf, dziennikarz i podróżnik. Zakochana w Azji południowo-wschodniej. Moje widzenie świata można obejrzeć na stronie www.dkustosz.com.

Ona pisze, on fotografuje. Podróżowanie to ich sposób na szczęście. Zapaleni stopowicze, wielbiciele gór, gruzińskiego wina i siebie nawzajem.

Podmiot nomadyczny. Raz na jakiś czas jest snobką zaprzeczającą wszystkim backpackerskim zasadom. Uzależniona od adrenaliny, czekolady i kilku innych rzeczy. Gotuje, nurkuje, bloguje.

Wyjeżdżają, rozmawiają, smakują, słuchają i oczywiście fotografują – „Opowiadamy o świecie” to ich sposób na życie i podróżowanie.

Jeździ po świecie, bo tam przygoda goni przygodę. Spisuje je, bo to wszystko w głowie się nie mieści!

Wykładowca i podróżnik. Fascynatka języków i spotkań z ludźmi mającymi coś interesującego do przekazania. Uważa, że najlepsza podróż to taka, w której nic nie idzie po twojej myśli.

Nie lubi presji i musu. W 2008 roku zorganizowała wyprawę Żaglowozem przez Pustynię Gobi. Na co dzień pracuje w organizacji pozarządowej zajmującej się ochroną przyrody.

Pasjonat przemieszczania się zainteresowany byłymi republikami ZSRR w szczególności tymi w Azji Środkowej.

wen

Miłośniczka podróży, szczególnie kocha Indie. Interesuje się też etnologią, socjologią i fotografią.

Politolog z wykształcenia, włóczykij z zamiłowania, kanapowy turysta z konieczności. Były dziennikarz publikowany m.in. w The Washington Times. Aspirujący pisarz i autor bloga Marek w tropikach.

Członek Akademickiego Klubu Żeglarskiego "Szkwał". Literatura filozoficzno - podrożnicza i rozmowy do rana są dla niej wciągające jak bagna.

Tomasz Grzywaczewski, Filip Drożdż i Bartosz Malinowski, czyli nieustraszona ekipa Long Walk Plus Expedition.

Specjalista w dziedzinie wolontariatu i programów wyjazdów zagranicznych. Więcej: www.michalbraun.pl.